Valakinek akinek van kedve matekozni segít?


Fontos lenne nagyon! Előre is köszönöm!



1, Melyik számnak a 3/4 része a

a,24 b,150 c,540 d,32,4 e,100?


2, Melyik mennyiségnek a 2/3 része a



a, 6 kg b,45m c,40 perc d,184cm2 e,23,5km?



3, A pénzem 3/4 része 900Ft. Mennyi pénzem van?


Ennyi lenne, aki érti kérem tud segíteni?



#matematika #iskola #távoktatás #tantáry #matematikaprobléma
2020. ápr. 20. 09:58
 1/2 anonim válasza:
100%

Egy szám x/y része z

A szám: osztod x-szel, szorzod y-nal

1/a: 24/3=8 8*4=32

1/b: 150/3=50 50*4=200 stb.

2020. ápr. 20. 11:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Megoldásokra gondoltam.....
2020. ápr. 20. 11:24