Fontos lenne nagyon! Előre is köszönöm!
1, Melyik számnak a 3/4 része a
a,24 b,150 c,540 d,32,4 e,100?
2, Melyik mennyiségnek a 2/3 része a
a, 6 kg b,45m c,40 perc d,184cm2 e,23,5km?
3, A pénzem 3/4 része 900Ft. Mennyi pénzem van?
Ennyi lenne, aki érti kérem tud segíteni?
2020. ápr. 20. 09:58
1/2 anonim válasza:
Egy szám x/y része z
A szám: osztod x-szel, szorzod y-nal
1/a: 24/3=8 8*4=32
1/b: 150/3=50 50*4=200 stb.
2/2 A kérdező kommentje:
Megoldásokra gondoltam.....
2020. ápr. 20. 11:24