Valaki segítene nekem egy nagyon fontos házifeladatban?


a határidő 04.22 nehezen megy a matek és még rájön ez a távoktatás és a matematika tanátnő nem igazán tudja elmagyarázni az anyagot és elkélne egy kis segítség! ebben 2.)Adj meg hatványalakban felírt prímtényezős felbontást a következő számokra:

196 10000 847 2430

(az első hatványt nyilván nem kell külön kiírni)


3. Számítsd ki a két hatvány alakban megadott szám értékét (lehet géppel)!

a.)A=24∙32∙53 B=23∙ 34∙72

b.)Legyen C a legnagyobb közös osztójuk és D a legkisebb közös többszörösük. Add meg őket prímtényezős felbontásban hatvány alakban!

c.) Add meg prímtényezős felbontásban hatvány alakban A∙B-t és C∙D-t is. Ha észrevettél valamit, akkor jó…


4.)Gondoltam egy számot 1 és 100 között. 12-vel osztható és számjegyeinek összege 9. Mire gondolhattam? Kitalálható-e ennyi információ alapján?


5.) Ágnes három kiskorú gyermekének életkorának szorzata 420. Közülük Barni 4 évvel idősebb kis húgánál, Évánál. Hány éves Zolika, Ági fia?


6.) Két szám összege 225, legnagyobb közös osztójuk 45. Mi lehet ez a két szám?


7.) Bécikének 2019-ben rossz éve volt. Január 1-én apja fölpofozta, anyja pedig egész délutáni szobafogságra ítélte, tehát méltán tartotta ezt Bécike tragikus napnak. A pofon aztán minden 24. napon megismétlődött, a szobafogság pedig minden 16. napon. Hány ilyen kettős csapással sújtott tragikus nap volt 2019-ben?

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE ANNAK AKI SEGÍT EBBEN



2020. ápr. 18. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

2)

[link]



3)

[link]

[link]

LCM - legkisebb kozös többszörös

GCD - legnagyobb közös osztó


4)

9-el és 4-gyel osztható számot keresünk. Ilyen a 36, 72.


5)

420=2*2*3*5*7

3, 10, 14

2020. ápr. 18. 15:39
 2/3 anonim ***** válasza:

6)

A számok: 45a és 45b.

Ekkor 46a+45b=225.

45(a+b)=225

a+b=5

a=1 b=4 => A számok: 45, 180

a=2 b=3 => A számok: 90, 135

2020. ápr. 18. 15:44
 3/3 anonim ***** válasza:

7)

A 24 és 16 közös többszöröseit kell nézni:

48, 96, 144, 192, 240, 288, 336

2020. ápr. 18. 15:49