2020. ápr. 16. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kicsit áttekinthetőbben írd le a feladatot, ha megoldható.
2020. ápr. 16. 14:35
 2/10 anonim ***** válasza:

Amennyi idő alatt kiírtad a kérdést megoldhattad volna.


Majd különösen jó kedvem van. Ha normálisan, érthetően leírod, akkor megoldom a házid.

2020. ápr. 16. 14:46
 3/10 A kérdező kommentje:

12 piros, 11 fehér és 9 zöld golyóból hányat kell véletlenszerűen kivenni, hogy legyen köztük

a.) két színű

b.) két különböző színű

c.) 3 egyszínű

d.) n egyszínű

e.) piros

f.) piros, vagy zöld

g.) piros és zöld

h.) valamelyik színből mind.

2020. ápr. 16. 14:51
 4/10 A kérdező kommentje:
2/3 Köszönöm! Cserébe magyar, töri, földrajz, stb. szívesen viszonozom!
2020. ápr. 16. 14:54
 5/10 A kérdező kommentje:
Az első kérdésnél, azaz az a-nál két egyszínű kell. Rosszul írtam le.
2020. ápr. 16. 15:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Közben gondolkodtam. Az

a: 12+11+2=25

b: 12+1=13

c: 12+11+3=26

d: 12+1=13 ?

e: 11+9+1=21

f: 12+1=13

g: 12+11+1=24

h: 11+10+8=29

Megnéztem a maximumot a feltételhez és egyet hozzáadtam, hogy igaz legyen. A d feladat csak tipp. A többi jó? Segítenétek? Köszi!

2020. ápr. 16. 16:39
 7/10 anonim ***** válasza:

az a kérdést nem értem

B:jó

C: 10 (3+3+3+1)

D:megint nem értem a kérdést

E: jó

F: 12 (11+1)

G:jó

H:30 (12+11+9-3+1)

2020. ápr. 16. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
viszonozni nem kell, nekem van annyi eszem, hogy az osztálytársaimért kérjem el
2020. ápr. 16. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
A D-nél az a kérdés, hogy n=0,1,2,3,... darab egyszínű golyó mikor lesz. Tehát itt a megoldást n függvényében kell megadni.
2020. ápr. 16. 17:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van. Az utolsót jól oldottam meg, de lemaradt figyelmetlenségből a+1 és így rosszul adtam össze. Hát igen, akik egyforma házit kapnak, azoknak jó. Sajnos mi most soha. Még csak hasonlót sem, ezért írtam a gyakorira. Skatulya elvvel csak én kaptam egyedül. Köszönöm, hogy időt szántál rám! Minden jót kívánok!
2020. ápr. 16. 17:47