2020. ápr. 16. 14:33
1/10 anonim válasza:
Kicsit áttekinthetőbben írd le a feladatot, ha megoldható.
2/10 anonim válasza:
Amennyi idő alatt kiírtad a kérdést megoldhattad volna.
Majd különösen jó kedvem van. Ha normálisan, érthetően leírod, akkor megoldom a házid.
3/10 A kérdező kommentje:
12 piros, 11 fehér és 9 zöld golyóból hányat kell véletlenszerűen kivenni, hogy legyen köztük
a.) két színű
b.) két különböző színű
c.) 3 egyszínű
d.) n egyszínű
e.) piros
f.) piros, vagy zöld
g.) piros és zöld
h.) valamelyik színből mind.
2020. ápr. 16. 14:51
4/10 A kérdező kommentje:
2/3 Köszönöm! Cserébe magyar, töri, földrajz, stb. szívesen viszonozom!
2020. ápr. 16. 14:54
5/10 A kérdező kommentje:
Az első kérdésnél, azaz az a-nál két egyszínű kell. Rosszul írtam le.
2020. ápr. 16. 15:59
6/10 A kérdező kommentje:
Közben gondolkodtam. Az
a: 12+11+2=25
b: 12+1=13
c: 12+11+3=26
d: 12+1=13 ?
e: 11+9+1=21
f: 12+1=13
g: 12+11+1=24
h: 11+10+8=29
Megnéztem a maximumot a feltételhez és egyet hozzáadtam, hogy igaz legyen. A d feladat csak tipp. A többi jó? Segítenétek? Köszi!
2020. ápr. 16. 16:39
7/10 anonim válasza:
az a kérdést nem értem
B:jó
C: 10 (3+3+3+1)
D:megint nem értem a kérdést
E: jó
F: 12 (11+1)
G:jó
H:30 (12+11+9-3+1)
8/10 anonim válasza:
viszonozni nem kell, nekem van annyi eszem, hogy az osztálytársaimért kérjem el
9/10 anonim válasza:
A D-nél az a kérdés, hogy n=0,1,2,3,... darab egyszínű golyó mikor lesz. Tehát itt a megoldást n függvényében kell megadni.
10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van. Az utolsót jól oldottam meg, de lemaradt figyelmetlenségből a+1 és így rosszul adtam össze. Hát igen, akik egyforma házit kapnak, azoknak jó. Sajnos mi most soha. Még csak hasonlót sem, ezért írtam a gyakorira. Skatulya elvvel csak én kaptam egyedül. Köszönöm, hogy időt szántál rám! Minden jót kívánok!
2020. ápr. 16. 17:47