Egy pékségben minden hétköznapon összesen 1400 darab alapvető péksüteményt, azaz zsemlét és kiflit készítenek. A pünkösd előtti pénteken nagyobb rendelésre számítanak, ezért 15%-kal növelik a kiflik és 25%-kal növelik a zsemlék számát. Így aznap összesen 1686 darab péksütemény készül. Mennyi zsemlét és kiflit szoktak készíteni hétköznapokon?2020. ápr. 16. 12:48
1/3 anonim válasza:
x+y=1400
1,15x+1,25y=1686
Ezt az egyenletrendszert kell megoldani - erre többféle módszer is van.
2/3 anonim válasza:
kiflik száma: k
zsemlék száma 1400-k
Pünkösdkor:
kiflik száma 1,15x
zemlék száma? 1,25(1400-x)
1,15x+1750-1.25x=1686
64=0,1x
x=640
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2020. ápr. 16. 13:04