Légyszi valaki levezetné mert nekem hülyeség jön ki mindig. Tudnátok benne segíteni?

Egy pékségben minden hétköznapon összesen 1400 darab alapvető péksüteményt, azaz zsemlét és kiflit készítenek. A pünkösd előtti pénteken nagyobb rendelésre számítanak, ezért 15%-kal növelik a kiflik és 25%-kal növelik a zsemlék számát. Így aznap összesen 1686 darab péksütemény készül. Mennyi zsemlét és kiflit szoktak készíteni hétköznapokon?

2020. ápr. 16. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

x+y=1400

1,15x+1,25y=1686


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani - erre többféle módszer is van.

2020. ápr. 16. 12:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

kiflik száma: k

zsemlék száma 1400-k


Pünkösdkor:

kiflik száma 1,15x

zemlék száma? 1,25(1400-x)


1,15x+1750-1.25x=1686

64=0,1x

x=640

2020. ápr. 16. 12:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2020. ápr. 16. 13:04