Itt ugye (5alatt a 3)*3! számjegy van.
Na most probalgattam kis számok esetén, de nem találtam összefüggést a különböző számjegyek osszegei között.
Tehát minden egyeset össze kell adnom?
2020. ápr. 15. 16:53
1/1 anonim válasza:
Helyiértékenként érdemes vizsgálódni!
Pl. A 4 a százasok helyén 4*3=12-ször fordul elő.
A 4 a tizesek helyén 4*3=12-ször fordul elő.
A 4 az egyesek helyén 4*3=12-ször fordul elő.
Ez van az összes többi esetben is. Ezért aztán a keresett összeg:
(4+5+6+7+8)*111*12=39960