Erre van valami bizonyított képlet amit alkalmazni lehet nagyobb n elem szám esetén?


[link]


Itt ugye (5alatt a 3)*3! számjegy van.

Na most probalgattam kis számok esetén, de nem találtam összefüggést a különböző számjegyek osszegei között.

Tehát minden egyeset össze kell adnom?


2020. ápr. 15. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Helyiértékenként érdemes vizsgálódni!


Pl. A 4 a százasok helyén 4*3=12-ször fordul elő.

A 4 a tizesek helyén 4*3=12-ször fordul elő.

A 4 az egyesek helyén 4*3=12-ször fordul elő.


Ez van az összes többi esetben is. Ezért aztán a keresett összeg:

(4+5+6+7+8)*111*12=39960

2020. ápr. 15. 17:16