Ebben a matek feladatban kéne nekem segítség teljesen nem értem?


A piacon valaki 4 kg krumplit és 3 kg hagymát vásárolt 440 Ft-ért. A sorban mögötte álló 5 kg hagymáért és 2 kg krumpliért 500 Ft-ot fizetett. Mennyibe

kerül ennél a zöldségesnél a krumpli és a hagyma?


az se baj ha le írjátok a megoldást levezetve abból valahogy majd rájövök.



2020. ápr. 15. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétismeretlenes egyenlet.

4 K + 3 H = 440

2 K + 5 H = 500

Ezt kellene megoldani az egyik tanult módszerrel.

2020. ápr. 15. 16:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt érdemes még észrevenned, hogy pl az egyik esetben 4 kg a másik esetben 2 kg krumplit veszel. De pl. mi lenne, ha a második alkalommal dupla annyit vásárolnál: 4kg krumpliért és 10 kg hagymáért mennyit fizetnél? 1000Ft-ot.

Első eset 4kg krumpli+ 3kg hagyma=440Ft

Második eset 4 kg krumpli +10 kg hagyma =1000Ft

De akkor mit tudnál mondani a hagyma áráról? A második esetben ugyanannyi krumplit vettem, de 7 kg-mal több hagymát és 660 Ft-tal többet fizettem, tehát ez a 7kg hagyma ára.

De ez tuti így van? Mert nem jön ki egész szám.

2020. ápr. 15. 17:00
 3/10 anonim ***** válasza:

2#

Egesz lesz az!

7H=560 (és nem 660)

H=80

K=50

4*50+3*80=440

2020. ápr. 15. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, köszi, elszámoltam :).
2020. ápr. 15. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam egy másik megoldást, mert általános iskolában nem igazán tanítanak egyenletrendszer megoldási lehetőségeit, de szerintem ez általános iskolás feladat és megpróbáltam leírni annak a módszernek az intuitív tartalmát, hogy ki lehet vonni egymásból az egyenleteket.
2020. ápr. 15. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a gondolatmenet. Több oldalról keresni a megoldást.

Az lett volna az igazi ha a kérdező veszi észre.

Az a baj, hogy sokszor azt nem tudja, hogy mit is keres. A szövegből nem tudja kiszedni a hasznos információkat.

2020. ápr. 15. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most a vírus idején segítek egy alsós kislánynak is matematikából és most megszoktam, hogy mindent így kell megközelítenem, mert egyenletet sem tud megoldani. De nagyon szeretem, én aki eddig Gauss eliminációt magyaráztam főiskolásoknak, ha kellett korrepetálni.
2020. ápr. 15. 20:11
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 15. 20:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7!

Én mindig meg szoktam kérdezni, hogy milyen "szinten" kell megoldani, nehogy "ágyúval verébre" esete forogjon fent! De jó ez így.

2020. ápr. 15. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Drága
2020. máj. 12. 18:43