Egy osztály mind a 30 diákja érettségizik angolból. Néhányan spanyolból, néhányan olaszból, négyen mindkettőből. Az osztály 70 %-a nem érettségizik olaszból,60 %-a nem érettségizik spanyolból. Hányan vannak, akik egyik latin nyelvből sem érik?


2020. ápr. 15. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Legyen x azoknak a száma akik egyik nyelvből se érettségiznek.

Az osztály 70% nem érettségizik olaszból—> a csak spanyolból vagy semmiből nem érettségizők száma 21.

A csak spanyolból érettségizők száma legyen s, ekkor s+x=21.

Az osztály 60% nem érettségizik spanyolból—> a csak olaszból vagy semmiből nem érettségizők száma 18.

A csak olaszból érettségizők száma legyen o, ekkor o+x=18.

De azt is tudjuk, hogy az osztály létszáma 30=s+o+x+4

Innen egyenletrendszer:

s+x=21

o+x=18

s+o+x+4=30

Ebből x-4=9—>x=13

2020. ápr. 15. 16:50