2020. ápr. 15. 16:26
1/1 anonim válasza:
Szia!
Legyen x azoknak a száma akik egyik nyelvből se érettségiznek.
Az osztály 70% nem érettségizik olaszból—> a csak spanyolból vagy semmiből nem érettségizők száma 21.
A csak spanyolból érettségizők száma legyen s, ekkor s+x=21.
Az osztály 60% nem érettségizik spanyolból—> a csak olaszból vagy semmiből nem érettségizők száma 18.
A csak olaszból érettségizők száma legyen o, ekkor o+x=18.
De azt is tudjuk, hogy az osztály létszáma 30=s+o+x+4
Innen egyenletrendszer:
s+x=21
o+x=18
s+o+x+4=30
Ebből x-4=9—>x=13