Valaki aki jó matekból meg tudná oldani nekem ezt a pár feladatot? Nagyon sokat segítene vele (10. o)


Határidő:SZERDA


1. Egy háromszög oldalainak hossza 7 cm, 8 cm és 12 cm. Egy hozzá hasonló háromszög leghosszabb oldala 20 cm. Milyen hosszú a háromszög hiányzó két oldala? Mekkora a két háromszög kerületének, illetve területének aránya?


2. Egy derékszögű háromszög magassága az átfogót 6 cm és 8 cm hosszúságú részekre bontja. Milyen hosszúak a háromszög oldalai és mekkorák a szögei?


3 Egy háromszög oldalainak hossza 8 cm, 12 cm és 16 cm. Egy hozzá hasonló háromszög leghosszabb oldala 40 cm. Milyen hosszú a háromszög hiányzó két oldala? Mekkora a két háromszög kerületének, illetve területének aránya?


4. Egy derékszögű háromszög magassága az átfogót 10 cm és 18 cm hosszúságú részekre bontja. Milyen hosszúak a háromszög oldalai és mekkorák a szögei ?



2020. ápr. 6. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

1) A hasonlóság aránya: 20/12=5/3

Az oldalak 35/3, 40/3, 60/3-


2)c=14

[link]

a=sqrt(6*14)=2*sqrt(21), b=sqrt(8*14)=4*sqrt(7)

tg(alfa)=4*sqrt(7)/2*sqrt(21)=1,1547 => alfa=49,1°

béta= 90°-alfa= 40,9°

2020. ápr. 6. 17:04
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

3)

A hasonlóság aránya: 40/16=2,5

A háromszög oldalai:

8*2,5=20

12*2,5=30

16*2,5=40

A területek aránya a hasonlóság arányának négyzete:

2,5^2=6,25.


4) Hasonlóan, mint a 2).

2020. ápr. 6. 17:08