Allitolag 0,032mol/kobdecimeternek kell kijonni,de nem tudom hogyan kell kiszamolni.Valaki esetleg leirja a megoldas menetet?#tanulás #kémia #házi feladat #iskola #gimnázium #oldat #számolás #oldhatóság #koncentráció #konyhasó
2020. ápr. 3. 10:24
1/2 anonim válasza:
Ha ismered az n=m/M képletet, akkor nincs nehéz dolgod, csak váltsd át a 15g sót molba a képlet segítségével. Nyilván a NaCl moláris tömegét ki kell nézni a periódusos rendszerből. A liter ugyanaz mint a köbdeci, szóval ha megvan a molszám, az van benne 5 dm3 oldatban, tehát akkor köbdecinként ötödennyit tartalmaz az oldat, vagyis egy 5-tel osztás adja a választ mol/dm3-ben.
2/2 anonim válasza:
m(NaCl)=15 g
M(NaCl)=58,5 g/mol
n=m/M=15/58,5= 0,2564 mol
Ha feloldjuk 5 liter vízben, akko:
5 dm3 oldat tartalmaz 0,2564 mol NaCl-ot
1 dm3 oldat tartalmaz x mol NaCl-ot
Mennyi x? x=(1*0,2564)/5= 0,0513 mol
Vagyis az oldat koncentrációja 0,0513 mol/dm3