Egy 920 fős iskola diákjainak 5/8 része focizik,56%-a kosarazik. Mindenki műveli a két sport valamelyikét. Hányan vannak azok, akik csak kosaraznak?

2020. ápr. 2. 14:54
 1/7 bollocks ***** válasza:
64%
Annyit segítek, hogy a kérdés rossz kategóriában van, és 515,2 ember kosarazik (ezek között van, aki focizik is). A 0,2 embert nem tudom értelmezni, valószínűleg sziámi ikrekről van szó.
2020. ápr. 2. 14:57
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Foci: 5/8 * 920 = 575

Kosár: 0,56 * 920 = 515,2

Itt be is fejezheted a feladatot, mert csonka emberekkel nem számolunk.

2020. ápr. 2. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
0,zárva vannak az iskolák :)
2020. ápr. 2. 14:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, eddig énis eljutottam. De innen, hogyan számolom ki, hogy ki az aki csak kosarazik?? Bocsi,matek nem igazán az erősségem.😕
2020. ápr. 2. 17:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Rosszul van feltéve a feladat, mivel alapértelmezés, hogy ha darabszámról van szó, akkor az csak természetes szám lehet. Így, ha akár menet közben törtszám jön ki, akkor a feladat megoldhatatlan. Ez írd a megoldás helyére. Ha tovább számolsz, akkor kijön egy törtszám, ami nem lehet megoldás.

Biztos, hogy 56% a második arány?

920 = 10 * 92 = 2 * 5 * 4 * 23 = 2^3 * 5 * 23

Nem osztható 25-tel, hogy a 4%-a egész legyen.


Csak, hogy lásd a megoldás menetét, és hasonló feladatokat meg tudj oldani a jövőben, legyen a második arány 60%. Ekkor:

5/8 * 920 = 5 * 115 = 575

0,6 * 920 = 6 * 92 = 558

Mivel mindenki beletartozik valamelyik csoportba, azért ha összeadjuk ezeket a számokat, akkor mindenkit számoltunk, de aki mindkettőbe beletartozik, azt kétszer. Így az összeg annyival nagyobb lesz a létszámnál, mint ahányan a metszetben vannak.

Adjuk össze a két számot, és vonjuk le a teljes létszámot:

575 + 558 = 1133

1133 - 920 = 213

A válasz: Ebben az esetben 213-an művelik mindkét sportot.

2020. ápr. 2. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben a módosított feladatban 558 kosaras van, amiből 213 focista is. Vonjuk le:

558 - 213 = 345 gyerek csak kosarazik.

Az eredeti feladattal kapcsolatban pedig reklamálj a tanárnál.

2020. ápr. 2. 18:04
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a segítségeket! Akkor nem csak szerintem van hiba feladatban.

Sokat segíttetetek vele, meg persze a kifejtésekkel is! :)

2020. ápr. 3. 12:47