2020. márc. 31. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Előszőr egy kicsit pontosíts,

milyen alakú a jég? (nem annyira fontos ha az ember pont a közepén áll, bár ha nincs benne a kérdésben akkor ott áll és ezt tekitsd tárgytalannak)

hány fokos a víz? (gondolom ezt sincs megadva és akkor tekinthetjük nullának)


Valószínűleg ezt most tanulod, segítek kicsit ha nem megy megoldom.

A logikája az hogy választassz egy tetszőleges jégtábla nagyságot kiszámolod a súlyát (sűrűség, vastagság, méret alapján). Aztán kiszámolod hogy ez mennyit "bír el" az ember súllyával együtt, ha nem elég akkor növeled a jégtábla nagyságát értelem szerűen fordítva ha túl sok.

Bocsi hogy nem írok képleteket de régen volt fizika és nem tudom fejből, ha nagyon nem megy rágooglezok és megoldom. De előszőr próbálkozz egyedül

2020. márc. 31. 21:26
 2/9 A kérdező kommentje:

Leirom mire jutott es hol akadtam el:


Suruseg jele legyen z


Ha pont elbirja az embert akkor a felhajtoero megegyezik a sulyerovel:


Ffel=Zviz*g*Vviz


Fsuly=Fsulyember+Fsulyjeg=m ember*g+15a^2*Zjeg*g


15a^2 ugy jon ki h a jeg alakjat teglalapnak veszem


Namarmost innen nem tudok tovabbmenni, mert nemtudom a test mennyi vizet szorit ki azaz nem tudom mennyi a Vviz.

2020. márc. 31. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne bonyolítsuk túl.

Akkor lesz egyensúly, ha pont 80 liter vizet szorítasz ki pluszban.

Tehát az a kérdés, hogy mekkora a területe annak a jégtáblának, amelynek a magassága 15 cm, a térfogata meg 80 liter?

2020. márc. 31. 22:22
 4/9 A kérdező kommentje:

15cm*a^2=80000cm^3 -> a=73cm


tehát a területe ezek szerint a^2=5,32m^2


de a megoldókulcs szerint 6,67m^2 szóval ez nem lesz jó:(

2020. márc. 31. 22:39
 5/9 anonim ***** válasza:
A jég sűrűségével számoltál?
2020. márc. 31. 22:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Teruletszamitas terfogatbol. Ehhez kell suruseg?
2020. márc. 31. 22:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Rájöttem, mi a gond: 15 cm vastag az egész jégtábla.

Akkor először azt kell kiszámolnod, hogy mennyi áll ki belőle a vízből, és utána ezt kell írnod a 15 cm helyére az előbbi képletben, amivel számoltunk.

2020. márc. 31. 22:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Holnap megprobalom ujra a feladatot ha nem sikerul irok ide
2020. márc. 31. 22:49
 9/9 anonim ***** válasza:

AHHJ...

Akkor fog fentmaradni a vizen ha a víz felhajtóereje és az ember plusz jégtábla súlyából eredő erő kiegyenlítik egymást.

Ha a vízbe egy 2m^3 térfogatú test merül a kiszorított víz tömege, a térfogatával és a sűrűségével számolva:Ennek súlya s így a felhajtóerő is 2*1000=2000Kg így a felhajtó erő 20000N

2020. márc. 31. 22:54