Egy test tömege 6,2 kg. Ha a testet rugós erőmérőre akasztva vízbe lógatjuk, az erőmérő 5,35 N erőt mutat. Mekkora a test sűrűsége?


#fizika #felhajtóerő #arkhimedesz
2020. márc. 30. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Csak úgy fejből: kb. 1,08kg/dm3
2020. márc. 30. 19:30
 2/3 A kérdező kommentje:
Kosz a segitseget sokra mentem vele ment a zold kez
2020. márc. 30. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyük a nehézségi gyorsulást az egyszerűség kedvéért g = 10 m/s^2-nek. Ekkor a testre ható nehézségi erő 62 N, tehát a felhajtóerő értéke 62 - 5,35 = 56,65 N.

56,65 = ρ_víz * V_test * g = 10000 * V_test

V_test = 0,005665 m^3 = 5,665 dm^3

ρ_test = 6,2 / 5,665 = 1,094 kg / dm^3

2020. márc. 30. 23:53