2020. márc. 30. 19:20
1/3 anonim válasza:
Csak úgy fejből: kb. 1,08kg/dm3
2/3 A kérdező kommentje:
Kosz a segitseget sokra mentem vele ment a zold kez
2020. márc. 30. 21:03
3/3 anonim válasza:
Vegyük a nehézségi gyorsulást az egyszerűség kedvéért g = 10 m/s^2-nek. Ekkor a testre ható nehézségi erő 62 N, tehát a felhajtóerő értéke 62 - 5,35 = 56,65 N.
56,65 = ρ_víz * V_test * g = 10000 * V_test
V_test = 0,005665 m^3 = 5,665 dm^3
ρ_test = 6,2 / 5,665 = 1,094 kg / dm^3