Mi a megoldása ennek? (magasságtételi feladatok. )


A derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága 4 cm, az átfogó

egyik szelete 8 cm hosszú. Mekkorák a háromszög oldalai?



2020. márc. 30. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Vegyük először azt a derékszögű háromszöget, amelyben az egyik oldal 4, a másik 8 cm. Itt a harmadik oldal:

gyök(8^2+4^2)=gyök(80)


Nevezzük el az eredeti háromszög átfogójának másik részét x hosszúnak, ekkor az eredeti háromszög másik befogója:

gyök(4^2+x^2)=gyök(16+x^2)


Innen már felírhatumk egy egyenletet az eredeti háromszögre, ahol is:

gyök(80)^2+gyök(16+x^2)^2=(8+x)^2

80+16+x^2=64+x^2+16x /-x^2-64

32=16x /÷16

x=2


Tehát a háromszög oldalai 10; gyök(80) és gyök(20).



Remélem segítettem. Ha van még kérdésed akkor szólj!

2020. márc. 30. 11:03
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

[link]


4^2=8*x

2020. márc. 30. 11:05