A derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága 4 cm, az átfogó
egyik szelete 8 cm hosszú. Mekkorák a háromszög oldalai?
2020. márc. 30. 10:28
1/2 anonim válasza:
Vegyük először azt a derékszögű háromszöget, amelyben az egyik oldal 4, a másik 8 cm. Itt a harmadik oldal:
gyök(8^2+4^2)=gyök(80)
Nevezzük el az eredeti háromszög átfogójának másik részét x hosszúnak, ekkor az eredeti háromszög másik befogója:
gyök(4^2+x^2)=gyök(16+x^2)
Innen már felírhatumk egy egyenletet az eredeti háromszögre, ahol is:
gyök(80)^2+gyök(16+x^2)^2=(8+x)^2
80+16+x^2=64+x^2+16x /-x^2-64
32=16x /÷16
x=2
Tehát a háromszög oldalai 10; gyök(80) és gyök(20).
Remélem segítettem. Ha van még kérdésed akkor szólj!