ErikDode12345 kérdése:

Mi ezeknek a matek kérdéseknek a megoldása?


Szorgalmi feladat piros pontra :) Két piros pontot szerezhetsz ha ezt megoldod :)

1.Egy cukrászdában 8 adag vaníliasodó elkészítéséhez 6 tojást használnak fel. Hány adag sodó készül

a)3;

b)18;

c)36;

d)60 tojásból?

2.Hány tojást használnak

a)4;

b)16;

c)24;



2020. márc. 27. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


8 adag - 6 tojás

1 adag - 6/8=3/4 tojás

8/6=4/3 adag - 1 tojás


Innen már megy?

2020. márc. 27. 10:59
 2/3 anonim válasza:
küldöm mindjárt :)
2020. márc. 27. 11:00
 3/3 anonim válasza:

#2 vagyok


1. a)4


b)24


c)48


d)80


2. a)3


b)12


c)18

2020. márc. 27. 11:03