Fizika (El. Munka, teljesítmény, fogyasztás és hatásfok). Részletesen valaki leírná, hogy kell ezeket kiszámolni?


4 feladat lenne, de abszolút nem tudom őket kiszámolni :( Előre is köszönöm!


1.) Számítsd ki a villamos melegvíztároló ellenállását, ha 3 A erősségű áram folyik át rajta és ha 5 perc alatt 54 MJ hőmennyiséget szabadít fel!


2.) Mekkora keresztmetszetűnek kell lennie a 32 m hosszú nikkelin drótnak, ha 100 V feszültségre kapcsolva 0,5 A erősségű áram halad át rajta?


3.) A sorba kapcsolt ellenállások értékei 8 Ω, 5 Ω és 7 Ω Mekkora hőmennyiség szabadul fel az ellenállásokon 5 perc alatt, ha a feszültség az áramkör végei n 9 V?


4.) Az 50 Ω ellenállású villanymelegítőn 10 A erősségű áram folyik át. Mekkora a villanymelegítő teljesítménye?



2020. márc. 27. 10:38
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1.) W = U·I·t

R = U/I


2.)

I = U/R

R = rho(ld. függvénytábla)·L/A


3.) R_eredő = R1+R2+R3

Q = U²/R_er · t


4.) P = I²·R

2020. márc. 27. 12:19