4 feladat lenne, de abszolút nem tudom őket kiszámolni :( Előre is köszönöm!
1.) Számítsd ki a villamos melegvíztároló ellenállását, ha 3 A erősségű áram folyik át rajta és ha 5 perc alatt 54 MJ hőmennyiséget szabadít fel!
2.) Mekkora keresztmetszetűnek kell lennie a 32 m hosszú nikkelin drótnak, ha 100 V feszültségre kapcsolva 0,5 A erősségű áram halad át rajta?
3.) A sorba kapcsolt ellenállások értékei 8 Ω, 5 Ω és 7 Ω Mekkora hőmennyiség szabadul fel az ellenállásokon 5 perc alatt, ha a feszültség az áramkör végei n 9 V?
4.) Az 50 Ω ellenállású villanymelegítőn 10 A erősségű áram folyik át. Mekkora a villanymelegítő teljesítménye?
2020. márc. 27. 10:38
1/1 anonymousreview60 válasza:
1.) W = U·I·t
R = U/I
2.)
I = U/R
R = rho(ld. függvénytábla)·L/A
3.) R_eredő = R1+R2+R3
Q = U²/R_er · t
4.) P = I²·R