(a-1)/4+1=a-(2a-6)/4+1/42020. márc. 26. 13:51
1/3 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm!
2020. márc. 26. 14:21
2/3 anonim 



válasza:





Szorozd be 4-gyel mindkét oldalt, és rendezd egy oldalra az a-kat, másik oldalra a számokat és ossz le az a együtthatójával.
3/3 anonim válasza:
először egyszerűsítek
(a-1)+1=a-(2a-6)+1
utána mindkét oldalból elveszünk 1-et
a-1=a-2a-6
utána hozzáadunk 2a-t
2a-1=a-6
ezután elveszünk egy a-t
a-1=-6
utána hozzáadunk 1-et
a=-5
remélem segített mivel mi így tanultuk :)