(a-1)/4+1=a-(2a-6)/4+1/4

2020. márc. 26. 13:51
 1/3 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm!
2020. márc. 26. 14:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Szorozd be 4-gyel mindkét oldalt, és rendezd egy oldalra az a-kat, másik oldalra a számokat és ossz le az a együtthatójával.
2020. márc. 26. 14:22
 3/3 anonim válasza:

először egyszerűsítek

(a-1)+1=a-(2a-6)+1

utána mindkét oldalból elveszünk 1-et

a-1=a-2a-6

utána hozzáadunk 2a-t

2a-1=a-6

ezután elveszünk egy a-t

a-1=-6

utána hozzáadunk 1-et

a=-5


remélem segített mivel mi így tanultuk :)

2022. ápr. 16. 17:24