Remélem tudtok segíteni, mert sajnos nem értem, hogy lehet ebből kiszámolni a fogyasztók feszültségét.2020. márc. 26. 09:07
1/3 anonim válasza:
A tankönyvedben, vagy a Sulinet digtális tudásbázisban a soros kapcsolás jellemzőit kellene tanulmányoznod. Mivel nagyon, de nagyon rendes vagyok, leírom neked.
1. Az áramerősség minden fogyasztón egyenlő, azaz I1 = I2 = I3 = ...
2. Az egyes fogyasztókon mért feszültség összege egyenlő az áramforrás feszültségével, azaz U = U1 + U2 + U3 + ...
3. Az árakkör ellenállása az egyes fogyasztók ellenállásának összege, azaz R = R1 + R2 + R3 + ...
Ezeken kívül ismerned kellene az elektromos ellenállás képletét: R = U / I
.
Megoldás:
1. Számítsd ki az árakmör ellenállását, ami alapján
2. számold ki az áramerősséget (I = U / R), majd
3. számold ki az egyes fogyasztókon mérhető feszültséget! (U1 = R1 * I, U2 = R2 * I)
2/3 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam a könyvben, de azért köszi!👍👍👍
2020. márc. 26. 09:39
3/3 anonim válasza:
Az feszültségesés a sorosan kapcsolt ellenállásokkal arányos, azaz 150/400= o,375. Vagyis a 150ohmos ellenálláson 37,5 V, a 250 ohmoson 62,5 V a feszültségesés.