F(X)=4-2x
G(X)=-3x+5
Előre is köszönöm a segítséget!
2020. márc. 24. 20:47
1/1 Adrian.Leverkuhn válasza:
Készíts egy olyan táblázatot, amelynek két sora van, az egyik az x-sor, a másik az y.
Az x-sorba tetszőlegesen választhatsz számodra szimpatikus számokat, célszerű kicsi, könnyen kezelhető egész számokat választani.
Minden választott számot behelyettesíted a függvény szabályába, fejszámolsz egyet és a kapott eredményt beírod az y-sorba.
Például f(x) esetén:
ha x = 0, akkor y= 4-2*0 = 4
ha x = 1, akkor y= 4-2*1 = 2
ha x = -1, akkor y= 4-2*(-1)=6
Hajrá..