Tudnátok nekem írni ezekhez táblázatot?


F(X)=4-2x

G(X)=-3x+5

Előre is köszönöm a segítséget!



#matematika #függvény #értékkédzlet
2020. márc. 24. 20:47
 1/1 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Készíts egy olyan táblázatot, amelynek két sora van, az egyik az x-sor, a másik az y.


Az x-sorba tetszőlegesen választhatsz számodra szimpatikus számokat, célszerű kicsi, könnyen kezelhető egész számokat választani.


Minden választott számot behelyettesíted a függvény szabályába, fejszámolsz egyet és a kapott eredményt beírod az y-sorba.


Például f(x) esetén:

ha x = 0, akkor y= 4-2*0 = 4

ha x = 1, akkor y= 4-2*1 = 2

ha x = -1, akkor y= 4-2*(-1)=6


Hajrá..

2020. márc. 24. 21:06