Hány gramm CO2 keletkezik, ha 2g CH4 teljesen elégetik? A reakció egyenlete:CH4+2O2=CO2+2H2O?


2020. márc. 24. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
88/16 g
2020. márc. 24. 10:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de letudnád írni, hogy hogyan számoltad ki? Csak, hogy ne legyen feltűnő.
2020. márc. 24. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Metán:

m=2 g

M=16 g/mol

n=m/M=2/16 mol


Ez azt jelenti, hogy 2/16 mol metánból indulunk ki.

A reakció szerint ugyanennyi CO2 keletkezik: 2/16 mol


Szén-dioxid:

n=2/16 mol

M=44 g/mol

m=n*M=2/16*44=88/16 g


ami egyébként 5,5 g

2020. márc. 24. 11:15