2020. márc. 24. 10:52
2/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de letudnád írni, hogy hogyan számoltad ki? Csak, hogy ne legyen feltűnő.
2020. márc. 24. 11:04
3/3 anonim válasza:
Metán:
m=2 g
M=16 g/mol
n=m/M=2/16 mol
Ez azt jelenti, hogy 2/16 mol metánból indulunk ki.
A reakció szerint ugyanennyi CO2 keletkezik: 2/16 mol
Szén-dioxid:
n=2/16 mol
M=44 g/mol
m=n*M=2/16*44=88/16 g
ami egyébként 5,5 g