Sziasztok! Valaki tudna segíteni megoldani ezt a feladatot?2020. márc. 23. 21:13
1/3 anonim válasza:
Kiszámolod az EF,EG,FG vektorokat, ezek lesznek az oldalak irányvektorai.
EF a G ponton átmenő egyenesé,
EG az F ponton átmenő egyenesé,
FG az E ponton átmenő egyenesé.
Felírod az egyenesek egyenletét, majd ki számolod a metszéspontokat, ezek lesznek a csúcsok.
2/3 A kérdező kommentje:
A másodiknak nagyon szépen köszönöm, az elsőnek pedig azt üzenném hogyha fingja sincs a kérdéshez akkor ne írogasson kicsit sem hasznos kommenteket.
2020. márc. 23. 21:27
3/3 anonim válasza:
Vagy a felezőpont koordinátáira vonatkozó képletbe behelyettesítesz, és az így kapott egyenletrendszereket megoldod.
Pl.:
(a1+b1)/2=5
(b1+c1)/2=-4
(c1+a1)/2=2
--------------
És ugyanez a 2. koordinátákkal is.