Matek - Egy háromszög oldalfelező pontjai E (5;7), F (-4;2), G (2;-1). Számítsd ki a háromszög csúcsainak koordinátáit?

Sziasztok! Valaki tudna segíteni megoldani ezt a feladatot?

2020. márc. 23. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Kiszámolod az EF,EG,FG vektorokat, ezek lesznek az oldalak irányvektorai.

EF a G ponton átmenő egyenesé,

EG az F ponton átmenő egyenesé,

FG az E ponton átmenő egyenesé.

Felírod az egyenesek egyenletét, majd ki számolod a metszéspontokat, ezek lesznek a csúcsok.

2020. márc. 23. 21:24
 2/3 A kérdező kommentje:
A másodiknak nagyon szépen köszönöm, az elsőnek pedig azt üzenném hogyha fingja sincs a kérdéshez akkor ne írogasson kicsit sem hasznos kommenteket.
2020. márc. 23. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy a felezőpont koordinátáira vonatkozó képletbe behelyettesítesz, és az így kapott egyenletrendszereket megoldod.

Pl.:

(a1+b1)/2=5

(b1+c1)/2=-4

(c1+a1)/2=2

--------------


És ugyanez a 2. koordinátákkal is.

2020. márc. 24. 07:54