Egy mértani sorozat első tagja 6, negyedik tagja 48. Adja meg a sorozat harmadik tagját!?

2020. márc. 23. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem adom meg!

Még ha normálisan kérted volna, nem csak ideböfögöd a feladatot.

2020. márc. 23. 19:30
 2/8 A kérdező kommentje:
kérlek szépen most irtam még ilyet elsőnek többször nem fordul elő
2020. márc. 23. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. márc. 23. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
34 -es a harmadik tag.
2020. márc. 23. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja várj az a számtani lenne, nem 34.
2020. márc. 23. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:

48=6*q^3

q^3=8

q=2


a3=a1*q^2=6*4=24

2020. márc. 23. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Így már mindjárt más.


A keresett szám: 24

A sorozat első négy tagja ugyanis: 6,12,24,48

A magyarázatot #2 már linkelte.

2020. márc. 23. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs! Természetesen #3 linkelte.
2020. márc. 23. 19:41