2020. márc. 23. 19:18
1/8 anonim válasza:
Nem adom meg!
Még ha normálisan kérted volna, nem csak ideböfögöd a feladatot.
2/8 A kérdező kommentje:
kérlek szépen most irtam még ilyet elsőnek többször nem fordul elő
2020. márc. 23. 19:36
5/8 anonim válasza:
Ja várj az a számtani lenne, nem 34.
6/8 anonim válasza:
48=6*q^3
q^3=8
q=2
a3=a1*q^2=6*4=24
7/8 anonim válasza:
Így már mindjárt más.
A keresett szám: 24
A sorozat első négy tagja ugyanis: 6,12,24,48
A magyarázatot #2 már linkelte.
8/8 anonim válasza:
Bocs! Természetesen #3 linkelte.