Kérlek segítsetek sürgős!!

4 ember 12 nap alatt tud elvégezni egy munkát. 6 ember ugyanakkora munkatempóval hány nap alatt végezné el ezt a munkát?



2020. márc. 23. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
8 nap alatt
2020. márc. 23. 17:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4 ember 12 nap alatt: 1 munka

4 ember 1 nap alatt: 1/12 munka

1 ember 1 nap alatt: 1/48 munka

6 ember 1 nap alatt: 6/48 munka = 1/8 munka

Innen már mennie kell.

Amúgy fordított arányosság.

4 * 12 = 6 * x

6 ember 12 nap alatt: 1,5 munka

2020. márc. 23. 17:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. márc. 24. 16:14