Kérlek segítsetek sürgős!!
4 ember 12 nap alatt tud elvégezni egy munkát. 6 ember ugyanakkora munkatempóval hány nap alatt végezné el ezt a munkát?
2020. márc. 23. 17:42
2/3 anonim válasza:
4 ember 12 nap alatt: 1 munka
4 ember 1 nap alatt: 1/12 munka
1 ember 1 nap alatt: 1/48 munka
6 ember 1 nap alatt: 6/48 munka = 1/8 munka
Innen már mennie kell.
Amúgy fordított arányosság.
4 * 12 = 6 * x
6 ember 12 nap alatt: 1,5 munka
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. márc. 24. 16:14