Laknoe kérdése:

Fizika, nem tudom megoldani, esetleg valaki?

1, 1,52 törésmutatójú üvegből 2 dioptriás sík-domború lencsét készítünk. Mekkora legyen a görbületi sugara?

2020. márc. 23. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:
D = (n-1) * (1/R1 + 1/R2). A sík görbületi sugara végtelen, úgyhogy 1/R2 kiesik. R1 = (n-1)/D = 0,52/2 = 26 centi
2020. márc. 23. 14:10