Hogyan kell törtet egész számmá alakítani?


7 6

- = ??? - = ???

5 5



2020. márc. 23. 12:20
 1/4 anonim válasza:
Azt kerdezed hogy 7 ötöd mennyi és hogy 6 ötöd mennyi mert eleg hülyen van leirva.
2020. márc. 23. 12:27
 2/4 anonim ***** válasza:

ennek fuss neki mégegyszer

amúgy törtből nem tudsz egész számot csinálni, azért hívják törtnek

2020. márc. 23. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értelmes a kérdés.
2020. márc. 23. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel vegyes törtet akar csinálni a kérdező.


A 7/5-ből például így tudsz:


7/5 = (5/5) + (2/5) = 1 + 2/5 = 1(2/5), vagyis 1 egész 2/5.

Hasonlóan lehet a 6/5-ből is.

Ha ezt megérted, akkor azt is megérted, hogy miért kell a számlálót a nevezővel osztani maradékosan, és hogy abból miért és hogyan lesz vegyes tört.

2020. márc. 23. 12:50