7 6
- = ??? - = ???
5 5
2020. márc. 23. 12:20
1/4 anonim válasza:
Azt kerdezed hogy 7 ötöd mennyi és hogy 6 ötöd mennyi mert eleg hülyen van leirva.
2/4 anonim válasza:
ennek fuss neki mégegyszer
amúgy törtből nem tudsz egész számot csinálni, azért hívják törtnek
4/4 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel vegyes törtet akar csinálni a kérdező.
A 7/5-ből például így tudsz:
7/5 = (5/5) + (2/5) = 1 + 2/5 = 1(2/5), vagyis 1 egész 2/5.
Hasonlóan lehet a 6/5-ből is.
Ha ezt megérted, akkor azt is megérted, hogy miért kell a számlálót a nevezővel osztani maradékosan, és hogy abból miért és hogyan lesz vegyes tört.