Suzuku Yukiji kérdése:

Hogy kell egész számot törtté alakítani?


Pl : 3 4 Ezt hogy kell leírni közönséges törttel ?

_

5


2018. febr. 20. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

3 = 3/1 (három egyed), 4 = 4/1 és így tovább. Bővíteni úgy tudsz, hogy a számlálót és a nevezőt azonos számmal szorzod (ami persze nem nulla). Tehát:

3 = 3/1 = 6/2 = 9/3 = 12/4 = 15/5 és így tovább.

2018. febr. 20. 16:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előző írja. A lényeg az, hogy ha a tört számlálóját elosztod a nevezőjével, akkor végeredményül a 3-at kell kapnod:


3/1, 6/2. 9/3, stb.

2018. febr. 20. 17:14