Hogyan kell ezt kiszámolni? SÜRGŐS!


Szóval, a kémiatanárunk ezt a feladatot adta fel holnapra, és azt sem tudom, honnan induljak. Szóval.

Van 1137g 23.2 tömegszázalékos oldatunk. Hány g vizet kell elpárologtatni belőle, illetve hány g oldandó anyagot kell még hozzáadni, hogy 26.4 tömegszázalékos legyen?



2020. márc. 19. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tömegszázalékos egyenlet.

W1*m1+W2*m2=W3*m3

Ahol az m1=1137g és W1=23,3%

És W3=26,4%.

Kétszer végzed el a helyettesítést, egyszer ha a vízet párologtatsz, egyszer meg a hozzáadás.

Persze m2 a víz tömege, W2 meg 0.

Kiszámolni ha kell segítség, szólj.

2020. márc. 19. 17:08
 2/4 A kérdező kommentje:
A W mit jelöl? Mert ezt így még nem tanultuk :/ (9.-es kémia)
2020. márc. 19. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oh a franc egye meg.

A W az a tömegszázaléka az adott oldatnak,

m3=m1+m2

Tehát a kapott oldat tömege a víz és az első oldat tömege.

1137*23,2+x*0=(x+1137)*26,4

x-ből megkapod a víz tömegét, attól ne ijedj meg ha mínuszban jön ki. Ez a víz párologtatós rész.

b, ha oldandó anyagot adunk hozzá

1137*23,3+y*100=(y+1137)*26,4

y pedig azért 100% mert csak az anyag van benne és nincs oldószer, és y a tömege.

Remélem valamennyire érthető.

2020. márc. 19. 20:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm! :)
2020. márc. 19. 22:33