Ha van 100 db összetevőm, akkor hányféleképpen variálhatom őket, hányféle étel hozható ki belőle? Lehet olyan étel, amiben csak 1 összetevő van, és lehet olyan, amiben mind a 100 benne van. Bárhogy variálható, minden összetevő mindennel lehet, akárhány összetevőből állhat az étel.2020. márc. 19. 14:45
1/3 anonim válasza:
Mivel az ételben az összetvők sorrendje nem számít ezért kombinációval kell számolni.
(100 alatt 1) + (100 alatt 2) + ... + (100 alatt 100) = 2^100 -1
2/3 anonim válasza:
Az 1. összetevő bent van, vagy nincs. - 2 lehetőség
A 2. - 2 lehetőség
.
.
.
A 100. - 2 lehetőség
Keresett szám 2*2*...*2=2^100 lenne de olyan étel nincs, amiben egyetlen egy összetevő sincs, így az éttellehetőségek száma 2^100-1.