Hogy számolom ki, hogy hány variáció van az alábbi példában?

Ha van 100 db összetevőm, akkor hányféleképpen variálhatom őket, hányféle étel hozható ki belőle? Lehet olyan étel, amiben csak 1 összetevő van, és lehet olyan, amiben mind a 100 benne van. Bárhogy variálható, minden összetevő mindennel lehet, akárhány összetevőből állhat az étel.
2020. márc. 19. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel az ételben az összetvők sorrendje nem számít ezért kombinációval kell számolni.

(100 alatt 1) + (100 alatt 2) + ... + (100 alatt 100) = 2^100 -1

2020. márc. 19. 15:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1. összetevő bent van, vagy nincs. - 2 lehetőség

A 2. - 2 lehetőség

.

.

.

A 100. - 2 lehetőség


Keresett szám 2*2*...*2=2^100 lenne de olyan étel nincs, amiben egyetlen egy összetevő sincs, így az éttellehetőségek száma 2^100-1.


[link]

2020. márc. 19. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Elírtam: 2^100-1. Bocs!
2020. márc. 19. 15:12