Mennyi a váltó diszkontértéke?


Vállaltunk 1.500.000 Ft-os követelése fejében 90 napos futamidejű váltót fogadott el, melynek névértéke 1.537.500 Ft. Pénzre van szükségünk, ezért 40 nappal a lejárat előtt leszámítolásra benyújtjuk a váltót a számlavezető bankunkhoz. A leszámítolási kamatláb 6,2%. a.)Mennyi a váltó diszkontértéke?

b.)Mekkora lesz a számlavezető bank kamatjövedelme a váltóügyletből?

c.) Mekkora kamatlábbal számolt a vevő a váltó kiállításakor?


2020. márc. 18. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

1.537.500/100*6,2=95.320


90 napos a lekötés, 40 nappal előtte vesszük ki, tehát 50 az eltelt napok száma.


95.320*50/6,2=768.750


768.750 forint a végeredmény

2020. márc. 19. 06:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, lemaradt a b és a c


b= 768.750/100*6,2= 47.662,5 forint a kamatjövedelem.


c: 768.750/50/6,2=2479,8


2779,8/100=27,29


27,79/6,2=4,48%-os kamatlábbal számolhat

2020. márc. 19. 06:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. márc. 19. 16:26