Valaki tud segíteni eben a feladatban?


Egy kerítést kell készíteni. 2000mm elemekből áll (10db)


méret 2000X1000mm. Hány szál zártszelvény kell ' szál=6m=3000ft


A munkadíj és a vasanyag ára azonos mennyit fogsz kapni a végén, ha te csak a munkadíjat kapod meg



2020. márc. 17. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

• Ha 10 elemből áll a kerítés, akkor 11 zártszelvény szükséges (~kerítésoszlop~).

Ugyanis, a 10 elem közé kilenc kell (a kezeden 5 ujj közt 4 köz van); és a két szélére is kell 1-1, azaz 9+1+1=11.

• A kerítéselem 1 méter magas (1000 mm, és a milli előtag jelentése: ezred. 1000 mm az 1000 ezeredméter, ezer db ezred, az éppen 1 egész). Mivel más adat nincs megadva, azzal lehet számolni, hogy a kerítésoszlopokként szereplő zártszelvényeknek 1 méter hosszúnak kell lenniük. (A valóságban nem elhanyagolható részüknek a földben, betonaljzatban stb. kell lenni; de semmi ilyen adat nincs megadva, csak az 1 m-rel lehet számolni.)

A 11 zártszelvény 11*1 m = 11 méter össz hosszúságú.

• Ha egy szál 6 m-es, akkor 2 szál szükséges, ami 12 m. (Marad 1 m, későbbi akármire történő felhasználásra.)

• A 2 szál ára 2*3 000 Ft = 6 000 Ft.

• Ha ugyanennyi a munkadíj is, akkor az is 6 000 Ft.

2020. márc. 19. 09:38