1, Balatonfüredről délelőtt 10 órakor indul egy személyhajó Siófokra, menetideje 50 perc. Siófokról ugyanakkor indul egy gyorsjárat, amely 20 perc alatt ér Balatonfüredre. Mikor lesz a két hajó egymástól közel 1 km-re, ha a hajóút 11 km, és a hajók végig egyenletes sebességgel haladnak?


2,Egy csiga 2 óra 30 perc alatt 3 métert halad.

Hány métert halad 1 óra alatt?

Hány métert halad negyed óra alatt?

Hány métert halad 4 óra 45 perc alatt?


3, Budapestről 48 km/h egyenletes sebességgel elindul egy teherautó Nagykanizsára, ugyanakkor Nagykanizsáról 72 km/h egyenletes sebességgel elindul egy személyautó Budapestre. Mennyi idő múlva és Budapesttől milyen távolságra találkoznak, ha Nagykanizsa Budapesttől 216 km távolságra van?


4, Egy szalámival megrakott kamiont indítanak Szegedről Budapestre 60 km/h átlagsebességgel. Később észreveszik, hogy a szállítólevél Szegeden maradt, ezért a kamion indulása után 20 perccel egy 90 km/h egyenletes sebességgel haladó személygépkocsival a szállítmány után küldik. Mennyi idő múlva és Szegedtől milyen távolságra éri utol a személygépkocsi a kamiont?


5, Két város 24km-re van egymástól. Az egyikből 3,5 km/h sebességgel, a másikból 4,5km/h sebességgel indul reggel 8 órakor egymással szembe két gyalogos. Mikor találkoznak?



2020. márc. 17. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

5.

t ideig haladnak.

Ekkor az első 3,5t, a második 4,5t utat tesz meg. A két út összege 24 km.

3,5t+4.5t=24

8t=24

t=3

11 órakor találkoznak.

2020. márc. 17. 17:53
 2/5 anonim ***** válasza:

4.

t idő múlva éri utol az autó a kamiont.

Ez idő alatt a kamion 60t, az autó 90(t-1/3)km utat tesz meg. mivel találkoznak, a két út egyenlő.

60t=90(t-1/3)

60t=90t-30

30=30t

t=1

A kamion indulása után 1 órával éri utol Szegedtől 60 km-re az autó a kamiont.

2020. márc. 17. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
3. Lásd az 5. feladat megoldását!
2020. márc. 17. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:

2.

2,5 óra alatt 3 métert haladt.

1 óra alatt 3/2,5=1,2 métert haladt.

negyed óra alatt 1,2/7=0,3 métert haladt.

4,75 óra alatt 4,75*1,2=5,7 métert haladt.

2020. márc. 17. 18:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. márc. 17. 18:36