Matek házi? Valaki segítsen könyörgöm mert beadandot kell csinálni de én nagyon nem értem ezt mert hianyoztam a héten.


Feladat:

A(2;-6) B(9;8) C(-6;2)

1.Oldalegyenesek egyenletei?

2.Magassagvonalak egyenletei

3.Magassagpont

4.oldalfelezo merőlegesek egyenesének egyenlete

5.köréítható kör középpontja

6.sulyvonalak egyenesenek egyenletei

7.sulypont


2020. márc. 17. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
és hova adod be???????
2020. márc. 17. 15:06
 2/7 A kérdező kommentje:
El kell küldeni interneten
2020. márc. 17. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem egy hét alatt tanították meg.


AB irányvektor koordinátái (9-2;8--6) azaz (7;14) Ebből az AB normálvektora (14;-7). Rákeresel a függvénytáblázatban az egyenes normálvektoros egyenletére.

14×x-7×y=14×2-7×(-6) egyszerűsítesz 7-tel

2x-y=10 ez az AB egyenes egyenlete. A másik kettőt hasonlóan.

2020. márc. 17. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod, hogy a tanáraid nem figyelik az oldalt! simán lebuksz, ha itt kuncsorogsz megoldásért!
2020. márc. 17. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kattintgass a "T"-re!

Azt is meglátod, hogy minek kell utánanézned.

2020. márc. 17. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Mozaik Kiadó, Színes Matematika tankönyvek.

Ingyen használhatók on-line.

2020. márc. 17. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:

[link] (koordinátegeometria)


[link]


[link]


[link]

2020. márc. 17. 17:50