Feladat:
A(2;-6) B(9;8) C(-6;2)
1.Oldalegyenesek egyenletei?
2.Magassagvonalak egyenletei
3.Magassagpont
4.oldalfelezo merőlegesek egyenesének egyenlete
5.köréítható kör középpontja
6.sulyvonalak egyenesenek egyenletei
7.sulypont
2020. márc. 17. 14:52
2/7 A kérdező kommentje:
El kell küldeni interneten
2020. márc. 17. 15:18
3/7 anonim válasza:
Ezt nem egy hét alatt tanították meg.
AB irányvektor koordinátái (9-2;8--6) azaz (7;14) Ebből az AB normálvektora (14;-7). Rákeresel a függvénytáblázatban az egyenes normálvektoros egyenletére.
14×x-7×y=14×2-7×(-6) egyszerűsítesz 7-tel
2x-y=10 ez az AB egyenes egyenlete. A másik kettőt hasonlóan.
4/7 anonim válasza:
Nem gondolod, hogy a tanáraid nem figyelik az oldalt! simán lebuksz, ha itt kuncsorogsz megoldásért!
5/7 anonim válasza:
6/7 anonim válasza:
Mozaik Kiadó, Színes Matematika tankönyvek.
Ingyen használhatók on-line.
7/7 anonim válasza: