2020. márc. 14. 21:53
1/2 anonim válasza:
Ha a fiúk 2/3 része sportol akkor 6 :D remélem fiatal vagy, hogy ez kérdés, annó én sem szerettem a törteket, nem ítélkezem
2/2 anonim válasza:
Először kiszámolod a 24 3/8 részét. EZt kétféleképpen teheted meg;
-úgy számolsz, ahogy korábban számoltuk például egy négyzet 3/8 részét; felosztod 8 egyenlő részre, majd veszel belőle 3-at. Esetünkben a 24-et felosztod 8 egyenlő részre, ami 3, majd a 3-ból veszel 3-at, ami 9.
-elfogadod, hogy a 3/8-dal való szorzás azt jelenti, hogy a 3/8 részét vesszük, tehát (3/8)*24=72/8=9
Most ugyanezt megcsinálod a 9 2/3 részével is, ami valóban 6 lesz.
Érthető?