Segítéget szeretnék kérni a megoldásban. Egy osztály3/8 része fiú A fiúk 2/3része. Hány fiú sportól ha az osztály 24 fős?

2020. márc. 14. 21:53
 1/2 anonim válasza:
60%
Ha a fiúk 2/3 része sportol akkor 6 :D remélem fiatal vagy, hogy ez kérdés, annó én sem szerettem a törteket, nem ítélkezem
2020. márc. 14. 22:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Először kiszámolod a 24 3/8 részét. EZt kétféleképpen teheted meg;

-úgy számolsz, ahogy korábban számoltuk például egy négyzet 3/8 részét; felosztod 8 egyenlő részre, majd veszel belőle 3-at. Esetünkben a 24-et felosztod 8 egyenlő részre, ami 3, majd a 3-ból veszel 3-at, ami 9.

-elfogadod, hogy a 3/8-dal való szorzás azt jelenti, hogy a 3/8 részét vesszük, tehát (3/8)*24=72/8=9


Most ugyanezt megcsinálod a 9 2/3 részével is, ami valóban 6 lesz.


Érthető?

2020. márc. 14. 22:36