Egy toronyóra nagymutatója 40cm, kismutatója 32 cm hosszú. A, Milyen távol van egymástól a két mutató végpontja négy órakkor?

b, Mekkora ívet fut be a nagymutató, illetve a kismutató a négy órától háromnegyed ötig tartó időszakaszban? c, Ez a toronyóra minden egész órakor az órák számát üti el, minden egész órát negyed órával követően hármat üt. Hányat üt összesen 8 óra 11 perc és 16 óra 22 perc között?
2020. márc. 10. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

a) koszinusztétel, a=40. b=32, gamma = 120°.

( [link]

2020. márc. 10. 16:21
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

b) A nagymutató vége háromnegyed óra alatt megteszi a kör kerületének 3/4 részét, így az általa befutott ív: 2*40*Pi*3/4=188,5

A kismutató vége háromnegyed óra alatt befutja a kör kerületének 3/4*1/12=1/16 részét. A befutott ív: 2*32*Pi/16=12,6

2020. márc. 10. 18:21