Homogén elektromos mezőben egy pozitív töltés mozog a térerősség irányában. Mekkora a töltés nagysága, ha a térerősség nagysága 103 NC-1 és a mező 5 J munkát végzett a töltésen 50 cm úton?

villanytan feladat. valaki aki nálam okosabb tudna segíteni?

2020. márc. 5. 17:08
 1/4 A kérdező kommentje:

elírtam.

nem 103nc-1 hanem 10^3

2020. márc. 5. 17:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az erővonalak irányában mozog, akkor alígha fog munkát végezni. Ha elírtad és merőlegesen mozog, akkor meg középiskolai feladatról van szó, a fv.táblában megtalálod a képleteket. Emlékként F=E*Q, vagyis Q=W/E*s. A képletben adott minden...
2020. márc. 5. 20:50
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2020. márc. 5. 23:34
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha az erővonalak irányában mozog, akkor alígha fog munkát végezni."

Én ezt átgondolnám.

2020. márc. 6. 14:17