Szinusos egyenlethez kérnél egy kis segítséget?


sin(2a-27fok)=sin(a+27fok)


Elivleg 54fok+360k vagy 60fok+360k a megloldás. Csak már nem emlékszem, hogy hogyan jött ki.


Köszi előre is.



2020. márc. 2. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sin(2a-27fok) - sin (a+27fok) = 0

2cos ( 3a / 2 ) sin ( a-54fok / 2 ) = 0

cos ( 3a / 2 ) sin ( a-54fok / 2 ) = 0

cos ( 3a / 2 ) = 0

sin ( a-54fok / 2 ) = 0

a = pí / 3 + 2kpí / 3

a = 3pí / 10 + 2kpí

Tartomány : kEZ

2020. márc. 2. 08:15
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

sin(2a-27fok)=sin(a+27fok)


1. eset:

2a-27fok=a+27fok+k*360

a-27fok=27fok+k*360

a=54fok+k*360= 3*Pi/10+k*2*Pí


2. eset

2a-27fok=180fok-(a+27fok)+k*360

2a-27fok=180fok-a-27fok+k*360

2a=180fok-a+k*360

3a=180fok+k*360

a=60fok+k*120=Pí/3+k*2*Pí/3

kEZ

2020. márc. 2. 08:32