Kérlek segítsen valaki!2020. febr. 29. 14:41
1/4 anonim válasza:
Először a sűrűség alapján kiszámolod, mennyi a víz tömege. Utána a só tömegét elosztod a víz és a só együttes tömegével.
Ha nem tudnád: Egy liter az éppen egy dm³.
Ennél a pontnál jöttem rá, hogy rosszul értelmeztem a feladatot. De nem írom le még egyszer, mert lusta vagyok. Ez alapján már kitalálhatod.
2/4 A kérdező kommentje:
hát pont ez az, hogy nem tudom kitalálni
2020. febr. 29. 15:41
3/4 anonim válasza:
m = ró*V = 1,03 g/cm3*1000cm3 = 1030 g
35 g + 1030 g = 1065 g ez az oldat tömege.
35 g : 1065 g = 0,032 g és hogy százalékot kapj megszorzod 100-al.
0,032*100 = 3,2 m/m%-os a tengervíz.
4/4 anonim válasza:
Az utolsó azt írta le, amit én először. De a kérdés még mindig nem erre irányult.