Hány tömegszázalékos a tengervíz, ha 1l-ében 35g konyhasó van feloldva? A tengervíz sűrűsége1, 03 g/cm3.

Kérlek segítsen valaki!

2020. febr. 29. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Először a sűrűség alapján kiszámolod, mennyi a víz tömege. Utána a só tömegét elosztod a víz és a só együttes tömegével.


Ha nem tudnád: Egy liter az éppen egy dm³.


Ennél a pontnál jöttem rá, hogy rosszul értelmeztem a feladatot. De nem írom le még egyszer, mert lusta vagyok. Ez alapján már kitalálhatod.

2020. febr. 29. 14:47
 2/4 A kérdező kommentje:
hát pont ez az, hogy nem tudom kitalálni
2020. febr. 29. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

m = ró*V = 1,03 g/cm3*1000cm3 = 1030 g

35 g + 1030 g = 1065 g ez az oldat tömege.

35 g : 1065 g = 0,032 g és hogy százalékot kapj megszorzod 100-al.

0,032*100 = 3,2 m/m%-os a tengervíz.

2020. febr. 29. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó azt írta le, amit én először. De a kérdés még mindig nem erre irányult.
2020. febr. 29. 19:00