Ezt hogyan kell kiszámítani? SOS


( ; a gyök jelet jelenti)

Van az hogy 2;34 +2 hogyan számoljuk ki és a 2;34 -2??


2020. febr. 24. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehogy, nem kell.


Felteszem, hogy ez akar a feladat lenni:


(gyök(34)+2)*(gyök(34)-2)


Megtehetjük azt is, hogy a szokásos módon kibontjuk a zárójeleket, és szépen megkapjuk az eredményt, de tanultatok egy azonosságot:


(a+b)*(a-b) = a^2-b^2, ez alapján:


(gyök(34)+2)*(gyök(34)-2) = (gyök(34))^2 - 2^2 = 34-4 = 30


Tehát a két szám szorzata 30.


Ha esetleg (2*gyök(34)+2)*(2*gyök(34)-2) akar a feladat lenni, akkor ugyanaz az ügymenet.

2020. febr. 24. 18:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a feladat ugy van hogy az átfogó 2;34 az egyik befogó pedig 2 cm és a harmadik befogót kéne kiszámítani pitágorász tételével
2020. febr. 24. 18:25
 3/3 anonim ***** válasza:

(gyök34)^2=2^2+x^2

x=gyök(34+4)

2020. febr. 24. 18:36