Egy fizikai példában meg van adva hogy R=6370 km m=40 kg. Hogy számolom ki a sebességet és a centripetális erőt?


2020. febr. 24. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy rossz példa, mert hiányosak az adatok. A sugárból feltételezem, hogy a Föld körül egyenletes körmozgást végző testről van szó, de ez csak feltételezés. Írd le rendesen a feladatot, akkor lehet rá válaszolni.
2020. febr. 24. 09:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom a példát akkor:


Fcp = G


(Fcp =) m*w^2 = m * g


Ebből a szögsebesség =>


w = sqrt(r*g) = x 1/s

2020. febr. 24. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
(Fcp =) m*w^2 * r = m * g (Előbb lehagytam az r-t)
2020. febr. 24. 11:14