2020. febr. 24. 09:39
1/3 anonim válasza:
Ez egy rossz példa, mert hiányosak az adatok. A sugárból feltételezem, hogy a Föld körül egyenletes körmozgást végző testről van szó, de ez csak feltételezés. Írd le rendesen a feladatot, akkor lehet rá válaszolni.
2/3 anonim válasza:
Ha jól gondolom a példát akkor:
Fcp = G
(Fcp =) m*w^2 = m * g
Ebből a szögsebesség =>
w = sqrt(r*g) = x 1/s
3/3 anonim válasza:
(Fcp =) m*w^2 * r = m * g (Előbb lehagytam az r-t)