Az alábbi feladatokat hogyan írjam fel/ oldjam meg?

[link]
2020. febr. 21. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

nem vagyok egy matek zseni, úgyhogy csak néhányban tudok segíteni.


3/

a)

[84.3*11 + 85.1*14 + X*24]/3 = 87.9

Átrendezed, csak egy ismeretlen van benne, a C osztály átlaga.


5/

a)

Szélsőérték számítás, deriválni kell, azért ez nem egy bonyolult feladat.

2020. febr. 21. 21:44
 2/3 anonim ***** válasza:

4.a)

h(x)=g(f(x))=4-2(x^3-8)=12-2x^3

x0=2

Az érintő egyenlete:

y-h(x0)=h'(x0)*(x-x0)

h(x0)=h(2)=12-2*2^3=-4

h'(x)=-6x^2

h'(x0)=-24

Az érintő egyenlete: y+4=-24(x-2)


4.b)

f(x)/g(x)=(x^3-8)/(4-2x)=((x-2)(x^2+2x+4))/(-2(x-2))=

=(x^2+2x+4)/(-2)

A határérték a helyettesítési érték: -6

2020. febr. 22. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. febr. 22. 10:05