630 facsemetét két négyzet alakú parcellába akartak ültetni. Az egyik négyzet oldala mentèn 5 fával kevesebbet ültettek, mint a másik oldala mentén, így 5 csemete megmaradt. Hàny fát ültettek 1-1 parcellába?


2020. febr. 8. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. négyzet oldala mentén x db fát ültettek, abban x^2 db fa lett.


A 2. oldala mentén (x-5) db fát ültettek, abban (x-5)^2 dn fa lett.


Így

x^2+(x-5)^2=625


Ennek pozitív egész megoldása 20.


Az első parcellába 20^2 = 400, a második parcellába 15^2 = 225 db fát ültettek.

2020. febr. 8. 15:11