2020. febr. 8. 15:02
1/1 anonim válasza:
Az 1. négyzet oldala mentén x db fát ültettek, abban x^2 db fa lett.
A 2. oldala mentén (x-5) db fát ültettek, abban (x-5)^2 dn fa lett.
Így
x^2+(x-5)^2=625
Ennek pozitív egész megoldása 20.
Az első parcellába 20^2 = 400, a második parcellába 15^2 = 225 db fát ültettek.