Hány olyan ötjegyű szám van melynek minden számjegye 1,2,3,4,5,6 közül választható és nincs benne egymás mellett két 6-os számjegy?

Sürgős

2020. febr. 6. 05:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan sürgős, írj rá a matektanárodra. ;-)
2020. febr. 6. 06:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hatosok száma szerint vizsgálva:


0 darab hatos esetén: 5^5 = 3125


1 darab hatos esetén: 5*5^4 = 5^5 = 3125

(A hatost 5 helyre tehetjük, a többi számjegy 5-féle lehet)


2 darab hatos esetén az esetek:

6_6__

6__6_

6___6

_6_6_

_6__6

__6_6


6*5^3 = 750


3 darab hatos esetén:

6_6_6

5^2 = 25


Több lehetőség nincs. Ez egyes eseteknél kapott darabszámot össze kell kapni.

2020. febr. 6. 07:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kapni, hanem adni.
2020. febr. 6. 13:11