Sürgős2020. febr. 6. 05:26
1/3 anonim válasza:
Ha olyan sürgős, írj rá a matektanárodra. ;-)
2/3 anonim válasza:
A hatosok száma szerint vizsgálva:
0 darab hatos esetén: 5^5 = 3125
1 darab hatos esetén: 5*5^4 = 5^5 = 3125
(A hatost 5 helyre tehetjük, a többi számjegy 5-féle lehet)
2 darab hatos esetén az esetek:
6_6__
6__6_
6___6
_6_6_
_6__6
__6_6
6*5^3 = 750
3 darab hatos esetén:
6_6_6
5^2 = 25
Több lehetőség nincs. Ez egyes eseteknél kapott darabszámot össze kell kapni.