Bizonyitsuk be a köv összefüggéseket minden n pozitiv természetes számra?


a, 1+3+5+...+(2n-1)=nˇ2


b, 1^2+2ˇ2+3ˇ2+...+n^2=(n(n+1)(2n+1))/6



2020. jan. 20. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a) Számtani sorozat: a1=1, d=2

Sn=(2*1+(n-1)*2)/2*n= ... =n^2


b) [link]


[link]

2020. jan. 20. 18:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 20. 18:28