2020. jan. 18. 20:25
1/3 anonim válasza:
Kifejezed az első egyenletből y-t.
y = 7 - x
Ezt használod a második egyenletben.
x * (7 - x) = 10
-x² + 7x - 10 = 0
x² - 7x + 10 = 0
Ezt kell megoldani.
2/3 anonim válasza:
Ránézésre megmondom neked, hogy 20, emmá biztos.
3/3 anonim válasza:
X = 5, Y = 2 amúgy meg ahogy az #1-es leírta, de mehetsz "fordítva" is, azaz az y-ont fejezed ki és úgy oldod meg az egyenletrendszert.