Hajnuska75 kérdése:

Másodfokú egyenlet megoldás? x+y=7 xy=10


2020. jan. 18. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezed az első egyenletből y-t.

y = 7 - x

Ezt használod a második egyenletben.

x * (7 - x) = 10

-x² + 7x - 10 = 0

x² - 7x + 10 = 0

Ezt kell megoldani.

2020. jan. 18. 20:27
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre megmondom neked, hogy 20, emmá biztos.
2020. jan. 18. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
X = 5, Y = 2 amúgy meg ahogy az #1-es leírta, de mehetsz "fordítva" is, azaz az y-ont fejezed ki és úgy oldod meg az egyenletrendszert.
2020. jan. 18. 23:28