Mekkora allando erot kell az 50kg tomegu kiskocsira kifejteni, hogy a kocsi az indulastol szamitott 5 s alatt 12,5 m utat tegyen meg.2020. jan. 17. 11:57
1/3 anonim válasza:
Ha álló helyzetből indul a test, akkor érvényes rá az alábbi összefüggés:
s = at² / 2 (Érdemes megtanulni.)
Ezt átrendezve megkapod a gyorsulást:
2s = at²
a = 2s / t² = ?
.
Egy másik fontos képlet: F = m * a = ?
2/3 anonim válasza:
#1: szerintem itt egyenletes mozgásról van szó.
3/3 anonim válasza:
#2 akkor te meg nem tanultál fizikát. Legalábbis a mozgásfajok dinamikai feltételei számodra ismeretlenek. Már Newton 1.axiómájánál is megbukik az, ami felvetettél, vagyis amit az 1-es írt az a jó.
Egyenesvonalú egyenletes mozgásnál akkor lenne értelmes dolog plusz erő kifejtésről beszélni, ha pl.valamilyen menetellenállás működik (súrlódásból, gördülésből, közegellenállásból, stb. adódóan).