Mi a megoldas erre a feladatra?

Mekkora allando erot kell az 50kg tomegu kiskocsira kifejteni, hogy a kocsi az indulastol szamitott 5 s alatt 12,5 m utat tegyen meg.
2020. jan. 17. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha álló helyzetből indul a test, akkor érvényes rá az alábbi összefüggés:

s = at² / 2 (Érdemes megtanulni.)

Ezt átrendezve megkapod a gyorsulást:

2s = at²

a = 2s / t² = ?

.

Egy másik fontos képlet: F = m * a = ?

2020. jan. 17. 12:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1: szerintem itt egyenletes mozgásról van szó.
2020. jan. 17. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

#2 akkor te meg nem tanultál fizikát. Legalábbis a mozgásfajok dinamikai feltételei számodra ismeretlenek. Már Newton 1.axiómájánál is megbukik az, ami felvetettél, vagyis amit az 1-es írt az a jó.

Egyenesvonalú egyenletes mozgásnál akkor lenne értelmes dolog plusz erő kifejtésről beszélni, ha pl.valamilyen menetellenállás működik (súrlódásból, gördülésből, közegellenállásból, stb. adódóan).

2020. jan. 17. 21:13