Kémia háziban valaki segít?


1.Mekkora a kén dioxid relatív sűrűsége, ammóniára vonatkoztatva?


2.Hány köbdeciméter térfogatot tölt be 23 gramm szén dioxid?



2020. jan. 9. 17:21
 1/1 Silber ***** válasza:

1.: Rho(rel)=Rho(SO3)/Rho(NH3)=M(SO2)/M(NH3)

2.:

pV=nRT

pV=m/MRT

V=mRT/(MV)


Rho(rel) - relatív sűrűség (1)

Rho - sűrűség (g/dm^3)

M - moláris tömeg (g/mol)

p - nyomás (kPa)

V - térfogat (dm3)

n - anyagmennyiség (mol)

R - univerzális gázállandó (8,314 J/(mol*K))

T - hőmérséklet (K)

m - tömeg (g)

2020. jan. 9. 20:01