1.Mekkora a kén dioxid relatív sűrűsége, ammóniára vonatkoztatva?
2.Hány köbdeciméter térfogatot tölt be 23 gramm szén dioxid?
2020. jan. 9. 17:21
1/1 Silber válasza:
1.: Rho(rel)=Rho(SO3)/Rho(NH3)=M(SO2)/M(NH3)
2.:
pV=nRT
pV=m/MRT
V=mRT/(MV)
Rho(rel) - relatív sűrűség (1)
Rho - sűrűség (g/dm^3)
M - moláris tömeg (g/mol)
p - nyomás (kPa)
V - térfogat (dm3)
n - anyagmennyiség (mol)
R - univerzális gázállandó (8,314 J/(mol*K))
T - hőmérséklet (K)
m - tömeg (g)