t=100*C
m=10l=10kg
Lp=2260KJ/kg
Q=?
2019. nov. 6. 22:15
1/2 anonim válasza:
Csak össze kell szorozni a párolgáshőt a tömeggel, és akkor megkapod, hogy mennyi hőenergia kell a 10 kg 100 °C-os víz 100 °C-os gőzzé való elforralásához: Q=m*Lp=10 kg * 2260 KJ/kg = 22 600 KJ = 22,6 MJ (megajoule).
Remélem érthető voltam, és kapok zöld kezet. :)
2/2 A kérdező kommentje:
koszii
2019. nov. 7. 20:54