Egy kerékpár a 20 km es utat 25 km/óra sebességel, az azt követő 20kmes uzazb26 km/óra sebességelbtesz meg.Mekkora ateljesbútra vonatkozó átlagsebessége?2020. jan. 9. 10:18
1/4 gublug válasza:
Szia.
V = s/t
Sebesseg = ut/ido
A tobbit rad bizom.
2/4 anonim válasza:
Az első 20 km-es úton 20/25 = 4/5 óráig haladt.
A második 20 km-es úton 20/26 = 10/13 óráig haladt.
A teljes menetidő 4/5+10/13 = 52/65+50/65 = 102/65 óra.
Az átlagsebesség 40/(102/65)=2600/65 = 520/13 (km/h)
(a két sebesség harmonikus közepe)
3/4 anonim válasza:
Itt egy kis elírás történt:
"Az átlagsebesség 40/(102/65)=2600/65 = 520/13 (km/h)"
Helyesen 2600/102 = 25,4902 km/h
És igen ez a harmonikus közép, ami kisebb, mint a számtani közép. Szóval 25,5-nél kisebb eredményt kellett kapnunk, ami sikerült is.