Egy kerékpár a 20 km es utat 25 km/óra sebességel, az azt követő 20kmes uzazb26 km/óra sebességelbtesz meg.Mekkora ateljesbútra vonatkozó átlagsebessége?

2020. jan. 9. 10:18
 1/4 gublug válasza:

Szia.

V = s/t

Sebesseg = ut/ido



A tobbit rad bizom.

2020. jan. 9. 13:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első 20 km-es úton 20/25 = 4/5 óráig haladt.

A második 20 km-es úton 20/26 = 10/13 óráig haladt.

A teljes menetidő 4/5+10/13 = 52/65+50/65 = 102/65 óra.

Az átlagsebesség 40/(102/65)=2600/65 = 520/13 (km/h)

(a két sebesség harmonikus közepe)

2020. jan. 9. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy kis elírás történt:


"Az átlagsebesség 40/(102/65)=2600/65 = 520/13 (km/h)"


Helyesen 2600/102 = 25,4902 km/h


És igen ez a harmonikus közép, ami kisebb, mint a számtani közép. Szóval 25,5-nél kisebb eredményt kellett kapnunk, ami sikerült is.

2020. jan. 9. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs! Elírtam. Így igaz.
2020. jan. 9. 15:57