A fizika házifeladathoz kellene egy kis segítség.

A játék vasút mozdonya az 1,6 m sugarú körpályán 6 perc alatt 18 teljes kört tesz meg. Mekkora a mozdony centripetális gyorsulása?



#házi #fizika #házifeladathoz
2020. jan. 7. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

ac=v^2/r

v=K/t=2r*Pi/t

ac=4r^2*Pi^2/(t^2*r)=4r*Pi^2/t^2=4.87*10^(-4)(m/s^2)

2020. jan. 7. 12:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. jan. 8. 05:22