A fizika házifeladathoz kellene egy kis segítség.
A játék vasút mozdonya az 1,6 m sugarú körpályán 6 perc alatt 18 teljes kört tesz meg. Mekkora a mozdony centripetális gyorsulása?
2020. jan. 7. 11:21
1/2 anonim válasza:
ac=v^2/r
v=K/t=2r*Pi/t
ac=4r^2*Pi^2/(t^2*r)=4r*Pi^2/t^2=4.87*10^(-4)(m/s^2)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. jan. 8. 05:22