a, hány különböző sorrendben húzhatjuk ki az 5 golyót, ha a kihúzott golyót nem tesszük vissza, és az azonos golyók nem különböztethetők meg egymástól?
b, mennyi annak a valószínűsége, hogy az utolsó (ötödik) húzás előtt az urnában egy darab fehér golyó marad?
2020. jan. 4. 21:59
1/1 anonim válasza:
a) 5!/(2!*3!) = (5 alatt 2) = 10
b) (4 alatt 2)/(5 alatt 2) = 6/10 = 3/5