Egy urnában 5 azonos méretű golyó van,2 piros és 3 fehér. Egyesével, és mindegyik golyó azonos eséllyel húzzák ki az urnából a bent lévők közül?


a, hány különböző sorrendben húzhatjuk ki az 5 golyót, ha a kihúzott golyót nem tesszük vissza, és az azonos golyók nem különböztethetők meg egymástól?


b, mennyi annak a valószínűsége, hogy az utolsó (ötödik) húzás előtt az urnában egy darab fehér golyó marad?



2020. jan. 4. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a) 5!/(2!*3!) = (5 alatt 2) = 10


b) (4 alatt 2)/(5 alatt 2) = 6/10 = 3/5

2020. jan. 5. 06:50