A furdoviz elkeszitesehez 66celsius homersekletu melegvizet es 11 celsius homersekletu hidegvizet hasznalunk. Mennyi meleg es mennyi hideg vízre van szukseg 550 liter 36 celsius homersekletű viz elkeszitesehez?

Feladat levezetessel egyutt kernek segitseget! Koszonom!

2020. jan. 2. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

A hőváltozás Q = c * m * ΔT, ahol c a fajhő, m a tömeg, T a hőmérséklet.

A hideg víz hőváltozása Q1 = c * m1 * 25 K.

A meleg víz hőváltozása Q2 = c * m2 * 30 K.

A hőváltozás a hideg és a meleg víz esetében egyenlő nagyságú, ha zárt a rendszer. Legyen az!

c * m1 * 25 K = c * m2 * 30 K

25 m1 = 30 m2

m1 = 1,2 m2

Tudjuk, hogy összesen 550 liter víz lesz, aminek a tömege 550 kg.

m1 + m2 = 550 kg

1,2 m2 + m2 = 550 kg

2,2 m2 = 550 kg

m2 = 250 kg

m1 = 1,2 m2 = 300 kg.

2020. jan. 2. 18:33
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Nagyon sokat segitett!
2020. jan. 2. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
2020. jan. 2. 19:09