Feladat levezetessel egyutt kernek segitseget! Koszonom!2020. jan. 2. 18:25
1/3 anonim válasza:
A hőváltozás Q = c * m * ΔT, ahol c a fajhő, m a tömeg, T a hőmérséklet.
A hideg víz hőváltozása Q1 = c * m1 * 25 K.
A meleg víz hőváltozása Q2 = c * m2 * 30 K.
A hőváltozás a hideg és a meleg víz esetében egyenlő nagyságú, ha zárt a rendszer. Legyen az!
c * m1 * 25 K = c * m2 * 30 K
25 m1 = 30 m2
m1 = 1,2 m2
Tudjuk, hogy összesen 550 liter víz lesz, aminek a tömege 550 kg.
m1 + m2 = 550 kg
1,2 m2 + m2 = 550 kg
2,2 m2 = 550 kg
m2 = 250 kg
m1 = 1,2 m2 = 300 kg.
2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Nagyon sokat segitett!
2020. jan. 2. 18:41